مناسب ترین برنامه حسابداری برای کسب و کار من چیست؟

کدام برنامه حسابداری

مناسب ترین برنامه حسابداری برای کسب و کار من چیست؟

یکی از دغدغه ها و مشکلاتی که این روزها برای همه ی کسب و کارها پیش امده است ، این مورد بیان شده که بهترین برنامه برای فروشگاه ، شرکت یا کارخانه من و یا حتی برای شخص خودم کدام است ؟

از میان هزاران برنامه حسابداری که روزانه در کشور ایران تولید می شود و به زبان فارسی می باشد کدام برنامه حسابداری برای من مناسب است.

من به عنوان شخصی که نماینده ی خیلی از برنامه های حسابداری هستم و یا حتی برنامه هایی را که نه نماینده ی آن هستم و نه آن را می فروشم بلکه از آن استفاده کرده و آن را امتحان کرده ام به نتایج جالبی رسیده ام .

می توانم بگویم این پاسخ نتیجه 20 سال سابقه بنده در امر حسابداری می باشد.

یک جواب طلایی : هیچ برنامه ی حسابداری برای همه ی نیازها طراحی نشده است.

بله نکته مهم این است که گاهی مردم فکر می کنند که یک برنامه حسابداری برای هر کس و هر شغل جوابگو است اما کاملا در اشتباه هستند.

برای مثال : برنامه حسابداری هلو برای کارهای شرکتی مناسب است اما برای فروشگاه ، رستوران و… درد سر ساز می شود و پیچیدگی های خودش را دارد .

و برنامه ای مثل حسابداری پرنس که برنامه ای فوق العاده آسان ، کامل و زیباست بخصوص برای تجهیزات لمسی خیلی خوب طراحی شده است برای انواع فروشگاهها ، به خصوص هایپرماکت و سوپرمارکت ها و کسانی که می خواهند بدون دردسر و سریع حساب کتاب و فروش داشته باشند خیلی عالی طراحی شده اما برای کارهای شرکتی اصلا مناسب نیست.

برنامه حسابداری زعفران برای رستوران و کافی شاپ عالی است ولی به درد فروشگاه نمی خورد.

برنامه حسابداری محک برای تولیدی ها خیلی بهتر جواب می دهد.

برنامه حسابداری پارمیس برای حسابداری شخصی در گوشی اندروید فوق العاده و فراتر از انتظار است.

برنامه حسابداری اونس برای طلا فروشی و نقره جات و جواهر فروشی خیلی عالی است.

و…..

حالا ببینید چقدر برنامه حسابداری در کشور موجود است و روزانه چقدر برنامه های جدید تولید می شود . اما نباید از این مسئله غافل شد که برخی مواقع برنامه های ناقصی به بازار عرضه می شود و به قیمت های گزافی فروخته می شود که اصلا ارزش نصب را ندارد چه برسد به اینکه زندگی و کسب و کار خود را بر پایه این برنامه ها استوار کنیم .

تالیف:  مهندس ناصر مهدوی (کارشناس برنامه های حسابداری و تجهیزات فروشگاهی)

برای راهنمایی و مشاوره رایگان می توانید با شماره پشتیبانی شرکت تماس بگیرید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها